Kontakt Peter Sebastian på ps@vih.dk eller 2929 6387.
London eller friluftstur

Beskrivelse:
Friluftsugen
Vi laver selv lejr og supplerer det med fede udeaktiviteter på vandet og i højderne i dejlig sted i Danmark. Udgifterne til denne rejser er indberegnet i den almindelige egenbetaling.
London (ekstrabetaling 5000 kroner)
På turen til London er der mulighed for at fordybe sig i en af 3 fagområder. Til rejserne til London skal der forventes en egenbeatling på ca. 5.000 kr.
- Fodbold; Hovedstaden i spillets moderland byder stadig på en hel unik fodboldkultur på alle fronter. Tilmed er flere af klubberne ikke bare nogle af Englands, men verdens bedste klubhold. Temaerne vil være talenttræning, fodboldkultur (street, parker, opladning til kamp), five a side med/mod lokale samt overværelse af kampe.
- Fitness/dance; London har et unikt storbymiljø for fitness og dance kulturen, så det er et fantastisk sted at søge inspiration. Temaerne kunne være dogmefitness, fitnessdance, street, funk, house, crosstræning, pilates/yoga, poledance, overværelse af danseforestilling og besøg på danceklub.
- Musik; London er kendt for mange forskellige sider af musikken. Her vil der være mulighed i at få inspiration indenfor Techno, stomp, singersong-writer (skole), musical, symfoni m.m.